Tutaj jesteś Kultura i oświata Zapraszamy na Europejskie Dni...

Aktualności - Kultura i oświata

07-09-2018

Zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa do Dęblina

Zdjęcie Artykułu

Pod tegorocznym hasłem „Niepodległa dla wszystkich” zaprezentowane zostanie dziedzictwo jednej z najstarszych organizacji społecznych Ligi Morskiej i Rzecznej oraz po raz drugi zostanie złożone ślubowanie rzece Wiśle. Wydarzenia będą odbywać się w Muzeum Sił Powietrznych oraz w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

 
 
W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz  jest również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. odbędzie się pod hasłem NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH.
 
15 września br. - program imprezy:
 
12.00 – uroczyste otwarcie wystawy: „Stulecie Ligi Morskiej i Rzecznej” (miejsce: Muzeum Sił Powietrznych)
 
16.00 –  warsztaty ekologiczne, ceramiczne i wikliniarskie, kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych, ognisko (miejsce: Miejski Dom Kultury w Dęblinie)
prezentacja wystawy fotograficznej Krzysztofa Karbowskiego: „Od Ireny 1854 do Dęblina 1954. Ludzie. wydarzenia. przestrzeń publiczna”
 
17.00 – Zaślubiny z Wisłą- uroczystość z udziałem Burmistrza Miasta Dęblin, mieszkańców oraz  Ligi Morskiej i Rzecznej,  występ Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa
 
18.00- Rzeka Muzyki- wieczór koncertowy: The Dark Stones, Ignavus, Dziady Kazimierskie (gwiazda wieczoru)
Powrót