Tutaj jesteś Kultura i oświata Wieniec z Grabowa Ryckiego zajął III...

Aktualności - Kultura i oświata

17-09-2018

Wieniec z Grabowa Ryckiego zajął III miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Zdjęcie Artykułu

W dniach 15-16 września br. odbyły się Dożynki Prezydenckie 2018 w Spale. Pierwszego dnia Dożynek m.in. rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jednym z najpiękniejszych wieńców w tegorocznym konkursie jest wieniec uwity przez Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowa Ryckiego (gm. Nowodwór), który zajął III miejsce na podium.

Wieniec z Grabowa Ryckiego uwity jest ze wszystkich rodzajów zbóż. Jego górna korona została upleciona z pszenicy, dolna korona jest wykonana również z pszenicy oraz żyta i jęczmienia, natomiast krzyż wieńczący górną koronę został upleciony ze świeżych kwiatów. Dół wieńca został wykonany z jęczmienia, a całość przyozdobiona kwiatami, wrzosem, prosem, lnem i gryką.
 
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grabowa Ryckiego przygotowały dla uczestników imprezy degustacje potraw regionalnych, wśród których znalazły się m.in.: smalec, oponki, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasto.
 
Powiat Rycki na Dożynkach Prezydenckich reprezentował również Zespół Śpiewaczy „Babeczki” z Zawitał oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowa Szlacheckiego.  
 

Wieniec z Grabowa Ryckiego zajął III miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Powrót