Tutaj jesteś Kultura i oświata Starosta Rycki odznaczony Medalem...

Aktualności - Kultura i oświata

21-09-2018

Starosta Rycki odznaczony Medalem Honorowym „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”

Zdjęcie Artykułu

15 września br. już po raz drugi odbyło się ŚWIĘTO PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO. Podczas uroczystości, która odbyła się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, m.in. wręczono Odznaki Honorowe „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych” oraz rozstrzygnięto konkurs kulinarny „Smaki Lubelskich Parków Krajobrazowych”.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie Odznak Honorowych „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”. W wąskim gronie osób, które otrzymały niniejsze wyróżnienie jest Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, który odebrał medal z rąk Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Justyny Jędruch.  Odznaka Honorowa „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych” przyznawana jest w uznaniu za zasługi dla ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.
 
„Smaki Lubelskich Parków Krajobrazowych” to konkurs, w którego celem było przekazanie szerszemu gronu odbiorców tradycji kulinarnych regionu oraz wyeksponowanie wartość produktu lokalnego – jego unikalność i oryginalność. Do konkursu zgłoszono sześć potraw. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę walory smakowe, sposób/estetykę podania oraz stopień trudności przygotowania potrawy, postanowiła przyznać I miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich z Sierskowoli za pasztet z karpia.
 
Powiat Rycki podczas sobotniej imprezy był reprezentowany przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie, na którego stoisku można było m.in. spróbować nagrodzonego w konkursie pasztetu z karpia oraz innych potraw przygotowanych z tej ryby, jak również ciast przygotowanych przez KGW z Sierskowoli i serów ze Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach.

Starosta Rycki odznaczony Medalem Honorowym „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”

Starosta Rycki odznaczony Medalem Honorowym „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”

Powrót