Tutaj jesteś Kultura i oświata Ślubowanie klas pierwszych

Aktualności - Kultura i oświata

04-10-2018

Ślubowanie klas pierwszych

Zdjęcie Artykułu

,, Pamięć nie dała się zgładzić…” Początek października to dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie czas szczególny. W rocznicę bitwy pod Kockiem – ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku – odbywa się uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej.

W tym roku przypadła ona 3 października. Na uroczystości ślubowania zebrali się wszyscy uczniowie klas pierwszych ze swoimi wychowawcami. Nie zabrakło na niej także rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się  wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie głos zabrała Dyrektor Jolanta Kiebzak, która serdecznie wszystkich powitała. Przybliżyła uczniom historię nadania szkole sztandaru i imienia bohaterskiego Generała Franciszka Kleeberga. Mówiła o dumie, jaką niezmiennie napawa społeczność naszej szkoły wybór takiego Patrona i o pamięci, która, mimo upływy lat od wydarzeń września 1939 roku, pozostaje wciąż żywa.

Najważniejszym momentem uroczystości była ceremonia ślubowania na sztandar, podczas której pierwszoklasiści zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych życiowych i szkolnych wartości. Zgodnie z tradycją, młodzież złożyła wiązankę pod popiersiem bohaterskiego generała w głównym holu szkoły.

Zgromadzeni wysłuchali krótkiej części artystycznej o patriotycznym charakterze w wykonaniu  młodzieży klas starszych. Scenariusz przygotowały: Teresa Kowalska
i Urszula Kostyra. O dekorację zadbała Małgorzata Radomska. Nad przebiegiem ceremoniału czuwała Marzena Teodorowicz.

U.K.

Ślubowanie klas pierwszych

Powrót