Tutaj jesteś Kultura i oświata Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie...

Aktualności - Kultura i oświata

05-10-2018

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie podsumowali zagraniczne praktyki

Zdjęcie Artykułu

28 września 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków Unii Europejskiej. Wzięli w niej udział między innymi dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, bogaty program kulturowy oraz zaprezentowali nabyte umiejętności zawodowe.
 
Podczas spotkania uczniowie wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację: ”Praktyki dały nam możliwość poznania nowej kultury i standardów europejskiej gastronomii. Były dla nas świetnym egzaminem sprawdzającym nasze umiejętności i dotychczasową wiedzę”
 
Bartek Markowski
 
„Wyjazd na praktyki do Portugalii wzbogacił nas nie tylko o doświadczenia zawodowe, ale tez wiele dowiedzieliśmy się o kulturze tego kraju”
 
Natalia Kruszewska
 
„Odbycie praktyk pomogło każdemu z nas przełamać własne słabości. Nasi współpracownicy pokazali nam, że nie tylko doświadczenie się liczy, ale także atmosfera pracy w zespole”
 
Daniel Dawidek
 
Na zakończenie spotkania pani dyrektor Mariola Sulima wręczyła uczestnikom projektu certyfikaty Europass Mobilność określające umiejętności nabyte przez uczniów podczas praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, zwiększające ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.
 
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przebiegu praktyk zawodowych przygotowanych przez uczniów. Prezentacje zamieszczone są na stronie szkoły (zsz2deblin.pl).

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie podsumowali zagraniczne praktyki

Powrót