Tutaj jesteś Kultura i oświata I Powiatowy Piknik Pszczelarski

Aktualności - Kultura i oświata

08-10-2018

I Powiatowy Piknik Pszczelarski

Zdjęcie Artykułu

W niedzielę 16.09.2018 r. na Stadionie Miejskim w Dęblinie odbył się „I Powiatowy Piknik Pszczelarski”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez dwa działające w Powiecie Koła Pszczelarzy w Dęblinie i w Rykach.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Jarosław Wojtyś Prezes Koła Pszczelarzy w Dęblinie. W wydarzeniu brali udział producenci sprzętu pszczelarskiego, rękodzielnicy, artyści ludowi, hodowcy kwiatów i roślin miododajnych, Koła Gospodyń Wiejskich oraz pszczelarze z produktami pszczelimi, łącznie 38 stoisk.
 
Dla młodszych uczestników był dostępny darmowy plac zabaw z tzw. dmuchańców i malowanie twarzy, a dla Pań był prowadzony przez Panią Monikę Wieczorek pokaz makijażu. Imprezę prowadzili Pani Jolanta Kiebzak i Pan Wiesław Kieliszek, który w początkowej części jechał na czele Towarzyskiego Rajdu Rowerowego „W zgodzie z Naturą” w stroju pszczoły.
 
Wszyscy uczestnicy rajdu zostali udekorowani przez Starostę Stanisława Jagiełłę i V-ce Przewodniczącego Rady Powiatu Romana Dariusza Bytniewskiego pamiątkowymi orderami. Na scenie zostały wręczone nagrody dla laureatów Konkursu Pszczelarskiego, nagrody wręczali fundatorzy; Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, V-ce Burmistrz Miasta Ryki Magdalena Woźniak i Pani Ilona Skalińska. V-ce Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy Pan Zbigniew Kołtowski za zasługi dla pszczelarstwa odznaczył pszczelarzy Srebrnymi i Brązowymi Odznaczeniami PZP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady pszczelarskie prowadzone przez Pana dr Andrzeja Bobra, pracownika naukowego PIW w Puławach Zakład Chorób Pszczół i Panią Magdalenę Pikulską, lekarz weterynarii PIW w Rykach. Gry i zabawy dla dzieci prowadziły Panie Małgorzata Gadowska i Ilona Skalińska.
 
Na scenie występowała grupa taneczna „Gwiazdeczki” i Cheerleaders Sweet Angeles”, GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”, zespół ludowy „Kłoczewiacy”, zespół „Decybel” ze SP w Nowodworze oraz „Tomasz Disco” Tomasz Żmuda. Piknik zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „VERS”.
 
Patronaty Honorowe:
 
Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
 
Starosta Powiatu Ryckiego Stanisław Jagiełło
 
Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka
 
Burmistrz Miasta Ryki Jarosław Żaczek
 
Jarosław Wojtyś
 
Powrót