Tutaj jesteś Kultura i oświata Dzień Edukacji w szkole „u Kickiego”

Aktualności - Kultura i oświata

18-10-2018

Dzień Edukacji w szkole „u Kickiego”

Zdjęcie Artykułu

12 października w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Ten ważny dzień poświęcony jest nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym wszystkich szkół.

Uczniowie klas maturalnych przygotowali dla wszystkich uroczysty apel, który obejmował dwie części. Jedną z nich był program pt. ,,Dziesienć z delty’’ wyreżyserowany przez Aleksandrę Latuszek i Katarzynę Skwarek. Uczniowie występujący wcielili się w rolę nauczycieli i podzieleni na dwie drużyny opowiadali na pytania z rożnych dziedzin nauki.Kolejna część artystyczna to występ naszego szkolnego kabaretu, w składzie: Weronika Wójtowicz, Piotr Sieczka i Krzysztof Daniewski. Przedstawili oni skecz pt. ,,Rada Pedagogiczna’’. Uczniowie rewelacyjnie odegrali swoje role i zostali nagrodzeni gromkimi brawami

Uczniowie naszego liceum przygotowali bardzo ciekawy, chociaż odmienny rodzaj akademii. Wszystkim gościom bardzo się podobało. Pomimo humorystycznej formy apelu nie zabrakło również uroczystych życzeń, kwiatów i podziękowań skierowanych do wszystkich pracowników szkoły.

Na zakończenie akademii głos zabrał dyrektor naszego liceum. Złożył serdeczne życzenia pracownikom oraz podziękował za ich trud włożony w edukację młodych ludzi, życząc ty samym wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Okolicznościowe życzenia i kwiaty złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców.

Cała akademia przebiegła nie tylko w sposób uroczysty ale również zabawny. Powszechnie wiadomo, że święto jest po to, aby się nim cieszyć. O to postarali się w tym roku nasi maturzyści.

 

Paulina Laskowska
Paulina Świtaj
Uczennice klasy  IIIB LO
 
Powrót