Tutaj jesteś Kultura i oświata Konkurs „Moda na Odblaski”

Aktualności - Kultura i oświata

20-11-2018

Konkurs „Moda na Odblaski”

Zdjęcie Artykułu

15 listopada 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Moda na Odblaski”. Uczestniczyło w nim 9 szkół podstawowych, z których wyłoniono reprezentacje powiatu ryckiego do konkursu wojewódzkiego.

W kategorii klas I – IV zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie, miejsce II Zespół Placówek Oświatowych w Pawłowicach, a miejsce III Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie. Natomiast w kategorii klas V-VIII zwyciężyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Owni, miejsce II zajęła reprezentacja Placówek Oświatowych w Leopoldowie, a miejsce III Szkoła Podstawowa w Starej Dąbi.

Organizatorami konkursu byli: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Puchary dla zwycięzców zakupiło Starostwo Powiatowe w Rykach.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Powrót