Tutaj jesteś Kultura i oświata Spotkanie opłatkowe samorządu powiatu...

Aktualności - Kultura i oświata

21-12-2018

Spotkanie opłatkowe samorządu powiatu ryckiego

Zdjęcie Artykułu

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 21 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe zainicjowane przez Starostę Ryckiego Dariusza Szczygielskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Łysonia i Wicestarostę Dariusza Cenkla.

Uroczystość odbyła się po sesji Rady Powiatu, na której został uchwalony budżet Powiatu Ryckiego na 2019 rok. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służ mundurowych , przedsiębiorcy i reprezentacji organizacji pozarządowych.

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich występ artystyczny przygotowany przez uczestników i wychowawców Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach. Następnie Starosta wraz z Przewodniczącym Rady i Wicestarostą złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2018 Roku: Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję że zarówno w Nowym Rok jak i w kolejnych latach samorząd powiatu ryckiego będzie mógł liczyć na Państwa pomoc, wsparcie, zaangażowanie i życzliwość – powiedział w trakcie wystąpienia Starosta Dariusz Szczygielski - Jeszcze raz dziękując za przybycie, pragnę złożyć Państwu życzenia, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przebiegały w zdrowiu oraz w radosnej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. Niech ten niezwykły świąteczny czas da nam siłę i napełnił nas wiarą w to, że każdego dnia możemy stawać się lepszymi ludźmi.

Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz Adam Woźniak wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.

Starosta Rycki, Przewodniczący Rady i Wicestarosta otrzymali od harcerzy ryckiego hufca ZHP „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach zaśpiewały kolędy, a goście mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, w tym m.in. karpia przygotowanego przez Zespół Szkół z Sobieszyna.

 

Spotkanie opłatkowe samorządu powiatu ryckiego

Powrót