Tutaj jesteś Kultura i oświata Studniówka uczniów „Od Kickiego”

Aktualności - Kultura i oświata

25-01-2019

Studniówka uczniów „Od Kickiego”

Zdjęcie Artykułu

19 stycznia 2019 roku w zajeździe ,,Wodzirej” w Turzystwie odbył się bal studniówkowy maturzystów z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

Organizatorami byli rodzice oraz uczniowie klasy III a (profil policyjno – wojskowy) i III b (profil wojskowy) liceum ogólnokształcącego. Uroczystość uświetnili swym przybyciem ważni goście, m.in. dyrektor szkoły – Krzysztof Ślósarz, Starosta Rycki –  Dariusz Szczygielski, proboszcz parafii Sobieszyn – ksiądz Grzegorz Tomaszewski, porucznik- Maciej Wardeński. Były z nami również nasze wychowawczynie – Wanda Nowak i Iwona Wasilewska, nauczyciele i wychowawcy z internatu oraz nasi ukochani rodzice.

Tradycyjnie bal został rozpoczęty polonezem, który prowadził pan dyrektor wraz z uczennicą klasy III a – Agnieszką Bryzek . Układ taneczny przygotował  Dariusz Piwoński, któremu składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania. Młodzież świetnie się prezentowała. Część oficjalną poprowadzili: Katarzyna Skwarek z klasy III b oraz Michał Skwarek z klasy III a (zbieżność nazwisk przypadkowa J). W pierwszej kolejności głos zabrał dyrektor, następnie starosta oraz przedstawicielka Rady Rodziców – Aneta Królik. Były to przede wszystkim życzenia udanej zabawy oraz pomyślnych wyników matury.

W ramach podziękowań maturzyści wręczyli kwiaty. Wieczór uzupełniliśmy o część artystyczną w wykonaniu szkolnego kabaretu. Uczniowie: Konrad Prachnio i Marta Żaczek z klasy III a oraz Weronika Wójtowicz z klasy III b przedstawili skecz pt. ,,Egzamin”, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Po uroczystym wstępie Cravers Dj Team zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała do białego rana. Panowie zapewnili nam nie tylko dobrą muzykę, ale także doskonałą zabawę wraz z konkurencjami na parkiecie. O północy zapaliliśmy i puściliśmy w powietrze lampiony szczęścia jako wróżbę zdanej matury. Najwytrwalsi tancerze do domu wracali o wschodzie słońca J.

Relacje uczniów:

Paulina Wojtaś: Była to niesamowita noc, którą każdy z nas będzie pamiętał do końca życia.

Piotr Sieczka: Studniówka była rewelacyjnie dopracowana. Dużo do niej ćwiczyliśmy i staraliśmy się ją jak najlepiej przygotować, co przyniosło pozytywne skutki. Była wspaniała zabawa i super atmosfera.

Paulina Laskowska i Weronika Wójtowicz – uczennice klasy III b.

 

Źródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/studniowka-uczniow-od-kickiego/

Studniówka uczniów „Od Kickiego”

Powrót