Tutaj jesteś Kultura i oświata JUBILEUSZ 100 - LECIA PUBLICZNYCH...

Aktualności - Kultura i oświata

06-02-2019

JUBILEUSZ 100 - LECIA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

Zdjęcie Artykułu

4 lutego 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia połączona z przypadającym w dniu 27 stycznia 2019 r. Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Dariusz Cenkiel Wicestarosta Rycki, Piotr Łysoń Przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Grzechnik Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach, Stanisław Miłosz Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy wraz z Włodzimierzem Lesiszem członkiem Rady, Barbara Pawlak Wójt Gminy Ułęż, Zenon Stefanowski Wójt Gminy Kłoczew, Teresa Flak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektorzy szkół oraz była, jak i obecna Dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach wraz z pracownikami jednostki.
 
Dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu z dnia 27 stycznia 1919 r. podpisanym przez Marszałka Józefa Piłsudskiego powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.
 
Przez ten czas Publiczne Służby Zatrudnienia ewoluowały. Zmiany dokonywały się z różną dynamiką, w dużym stopniu determinowaną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną.
 
Dla przybliżenia rysu historycznego miała miejsce projekcja filmu przygotowanego z tej okazji przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt.: "100 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce".
 
Po obejrzeniu filmu nadszedł czas na życzenia. Jako pierwszy wiele ciepłych słów do pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach za trud, poświęcenie oraz wysiłek wkładany w poszukiwanie rozwiązań trudnych problemów współczesnego rynku pracy skierował Wicestarosta Rycki Dariusz Cenkiel. Liczne gratulacje i podziękowania zostały wypowiedziane przez pozostałych gości.
 
 
Wszyscy pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach i Filii w Dęblinie za pracę na rzecz mieszkańców Powiatu Ryckiego z rąk Wicestarosty i Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymali listy gratulacyjne.
 
 
Całość programu uroczystości uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego z Kawęczyna i słodka niespodzianka.
 
 

JUBILEUSZ 100 - LECIA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

Powrót