Tutaj jesteś Kultura i oświata Ranking Perspektywy 2019

Aktualności - Kultura i oświata

08-02-2019

Ranking Perspektywy 2019

Zdjęcie Artykułu

W styczniu, po raz 21, został opublikowany Ranking Najlepszych Liceów i Techników w Polsce według Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY. Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim znalazło się siedem szkół z terenu powiatu ryckiego: trzy licea i cztery technika.

Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim w kategorii: licea, miejsce 9 zajęło Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie (w ubiegłym roku miejsce 13), natomiast na miejscu 31 uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach (w roku biegłym miejsce 29). W tym roku w rankingu w gronie wyróżnionych szkół jest również Liceum Ogólnokształcące im. 15. P. P. „Wilków” w Dęblinie (miejsce 50).
 
Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim w kategorii: technika, miejsce 13 zajęło Technikum Budowlane funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Rykach (w ubiegłym roku miejsce 24), miejsce 26 należy do Technikum Ekonomicznego funkcjonującego również w ZSZ nr 2 w Rykach (w ubiegłym roku miejsce 17), na 47 lokacie uplasowało się Technikum Ekonomiczne funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Dęblinie (w ubiegłym roku miejsce 22), natomiast Technikum Mechaniczne działające w ZSZ nr 1 w Rykach zajęło miejsce 50.
 
Zasady rankingu ustalili przedstawiciele uczelni, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad. W przypadku Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2019 specjaliści wzięli pod uwagę sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).  Z kolei kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2019 to sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Powrót