Tutaj jesteś Kultura i oświata Dzień otwarty w Lotniczej Akademii...

Aktualności - Kultura i oświata

28-02-2019

Dzień otwarty w Lotniczej Akademii Wojskowej

Zdjęcie Artykułu

26 lutego Lotnicza Akademia Wojskowa otworzyła przed nami swoje drzwi. Taki dzień jak ten jest niepowtarzalną okazją na poznanie Szkoły Orląt.

Zainteresowani obejrzeli między innymi samoloty i śmigłowce, przetestowali symulatory lotów, zwiedzili budynki uczelni, a także obejrzeli salę, w której piloci przygotowują się do katapultowania oraz skoków spadochronowych. Dla odważnych do przetestowania czekały przyrządy do specjalistycznego treningu pilotów. Dzień Otwarty uroczyście rozpoczął Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk. Usłyszeliśmy z jego ust piękne słowa skierowane do nas, młodych ludzi, którzy marzą, aby wejść w mury tej uczelni: „To właśnie tutaj w Dęblińskiej Szkole Orląt zaczyna się wszystko co ważne dla lotnictwa i tu też może zacząć się wasza przygoda z lataniem. To dzięki wspaniałym, młodym ludziom idziemy do przodu, spełniamy ich marzenia i kształcimy na Asów Przestworzy…”
 
Następnie przedstawiono nam ofertę edukacyjną Lotniczej Akademii Wojskowej oraz wyjaśniono zasady procesu rekrutacji wojskowej i cywilnej. Najbardziej zainteresowało nas, gdy podchorążowie opowiadali swoje własne doświadczenia i przygody, które tam przeżyli. Zapoznaliśmy się również ze stanowiskami promocyjnymi kół zainteresowań, które prowadzone są dla studentów. Ciekawą rzeczą jest fakt, że całe wydarzenie można było śledzić wirtualnie poprzez transmisję online.
 
Nie byliśmy tam po raz pierwszy, ale za każdym razem jest również bardzo ciekawie i wracamy tam z miłą chęcią.
Zuzanna Kozieł
uczennica klasy 2 LO
 
O wyjeździe napisali:
 
Magdalena Kłak: Uważam, że wyjazd do Lotniczej Akademii Wojskowej był interesujący, pomimo iż wraz z klasą byliśmy tam już nie raz bardzo nam się podobało. Z każdym kolejnym wyjazdem dowiadujemy się coraz więcej ciekawostek i nowinek dotyczących Szkoły Orląt.
 
Aleksandra Klępka: Wyjazd na dni otwarte do Dęblina był bardzo udany. Mieliśmy okazję zobaczyć różne rodzaje samolotów, dużo stoisk promocyjnych różnych kierunków nauki i mogliśmy podziwiać jak jeden ze studentów trenuje swoje umiejętności na symulatorze.
 
Gabriela Sobiech: Dzisiejszy wyjazd do Dęblina dużo mi pokazał i nauczył. Na samym początku była prezentacja samej szkoły która była bardzo ciekawa. Następnie zwiedziliśmy hangar i symulator samolotu. Ta wycieczkę zapamiętam na długo.
 

Dzień otwarty w Lotniczej Akademii Wojskowej

Powrót