Tutaj jesteś Kultura i oświata Dzień otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Aktualności - Kultura i oświata

18-03-2019

Dzień otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

15 marca 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie gościł w swoich podwojach gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych chcących poznać szkołę. Takich tłumów nikt się nie spodziewał.

 ZSZ  nr 1 w Dęblinie odwiedziła młodzież ze szkół dęblińskich jak i okolicznych: Maciejowic, Stężycy, Sieciechowa, Nowodworu, Leopoldowa, Grabowa, Ryk, Puław, Kozienic a nawet Kazimierza Dolnego czy Lublina. Uczniowie stojący przed wyborem swojej przyszłości mieli możliwość  nie tylko zapoznania się z kierunkami kształcenia, które oferuje szkoła, zwiedzenia wszystkich szkolnych zakamarków, internatu i warsztatów, ale także uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich prezentacjach tematycznych – pokazie modelarstwa,  teście rozciągliwości, pokazie z fizyki, mogli przekonać się, czy łatwo jest złożyć komputer, zbudować makaronowy most. Wziąć udział w zajęciach z decoupage, wreszcie podczas potyczek językowych dowiedzieć  się, jak powstaje plotka. Największą atrakcją dla odwiedzających okazał się  turniej gry komputerowej League of Legends.  Zawodnicy jak i kibice dosłownie nie mieścili się w sali 112, a turniej rozgrywany był do godzin popołudniowych. I nic dziwnego, rozgrywki były pasjonujące no i nagrody atrakcyjne!

Sporym zainteresowaniem cieszyły się  także pokazy zorganizowane w pracowni zajęć praktycznych, m.in.: spawalnictwa i cięcia termicznego, działania głośnika plazmowego, ślusarstwa precyzyjnego. Młodzież mogła także zajrzeć do wnętrza samolotów  – „Wilgi” i „Iskry”.

Po szkole oprowadzali swoich młodszych kolegów nauczyciele i uczniowie z ZSZ nr 1 w Dęblinie, którzy chętnie opowiadali  o specyfice szkoły i panującej w niej atmosferze. Najwytrwalsi gości, którzy uzbierali komplet pieczątek, mogli liczyć na nagrodę -  drobny upominek.

Koordynatorem Dnia Otwartego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był Artur Misiak, ale w organizację tego dnia włączyła się cała społeczność szkolna.

Urszula Kostyra

Dzień otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Powrót