Tutaj jesteś Kultura i oświata Technicy mechanicy lotniczy z Dęblina...

Aktualności - Kultura i oświata

20-03-2019

Technicy mechanicy lotniczy z Dęblina kolejny raz podbijają Sewillę!

Zdjęcie Artykułu

16 marca 2019 roku kolejna grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1w Dęblinie o specjalności technik mechanik lotniczy wyruszyła na staż do Sewilli. Wyjazd jest związany z realizacją projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048049 współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+ akcja kluczowa – Mobilność edukacyjna; typ akcji – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Uczestniczący w projekcie uczniowie mają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia niezbędnych umiejętności zawodowych i językowych.  Mogą poznać kulturę i  historię innego kraju czy nawiązać kontakty zawodowe z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, współpracownikami.
Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Euro Mind z Hiszpanii. Zajęcia specjalistyczne odbywają się w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA Instituto Technico Superior Sevilla.  

Hiszpania przywitała młodzież piękną słoneczną pogodą, zapachem kwitnących drzewek pomarańczy, uśmiechem i życzliwością mieszkańców.  

W czasie pierwszej wizyty w Instytucie uczniowie zapoznali się  z modelem kształcenia mechaników lotniczych w Hiszpanii, bazą szkoleniową i miejscami stażu. W godzinach popołudniowych odbyli pierwszy spacer po urokliwych uliczkach stolicy Andaluzji.

ZSZ nr 1 w Dęblinie

logo

Technicy mechanicy lotniczy z Dęblina kolejny raz podbijają Sewillę!

Powrót