Tutaj jesteś Kultura i oświata Staż zawodowy w Sevilli w ramach...

Aktualności - Kultura i oświata

28-03-2019

Staż zawodowy w Sevilli w ramach Programu Erasmus+

Zdjęcie Artykułu

W niedzielę 24 marca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie realizujący lotnicze staże zawodowe w Sevilli w ramach projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048049 współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+ uczestniczyli w wycieczce do Malagi. Miasto to jest oddalone około 200 km od Sevilli i jest wielką, przemysłową aglomeracją.

Uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwiać uroki uliczek starego miasta, barwne fasady kamienic oraz wiele interesujących budowli, będących pamiątką po obecności wielu starożytnych cywilizacji, np. ruiny teatru rzymskiego, mauretański zamek Castillo de Gibralfaro oraz mającą 700 lat jedną z największych muzułmańskich budowli militarnych, jakie zachowały się w Hiszpanii, fortecę Alcazaba. Na trasie wędrówki znalazły się także renesansowa katedra Catedral de la Encarnación (świątynia uważana za jeden z najcenniejszych klejnotów renesansowych Andaluzji) oraz dom, w którym urodził się Pablo Picasso z przyległym Plaza de la Merced, na którym jest pomnik – ławeczka z siedzącym na niej malarzem. Atrakcją okazała się wizyta w najsłynniejszej restauracji w Maladze, obleganej przez tłumy turystów z całego świata tj. restauracji Antonio Banderasa.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyło spojrzenie na miasto z punktu widokowego oraz wizyta na Playa la Malagueta – najpopularniejszej plaży w mieście, gdzie najodważniejsi mogli zanurzyć nogi w wodach Morza Śródziemnego.

 

Autor
Marzena Teodorowicz
 
logo

Staż zawodowy w Sevilli w ramach Programu Erasmus+

Powrót