Tutaj jesteś Kultura i oświata DZIEŃ OTWARTY „U SKŁODOWSKIEJ”

Aktualności - Kultura i oświata

29-03-2019

DZIEŃ OTWARTY „U SKŁODOWSKIEJ”

Zdjęcie Artykułu

21 marca uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie w Rykach zorganizowali Dzień Otwarty.

Z zaproszenia skorzystało większość szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu. Odwiedzili nas uczniowie z Ryk, Nowodworu, Moszczanki, Grabowa Szlacheckiego, Oszczywilka, Niedźwiedzia, Trojanowa, Czernica, Kłoczewa i Życzyna.

Goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły w towarzystwie starszych kolegów, obejrzenia pokazów chemiczno- fizycznych oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/20. Licealiści postarali się również aby „w pigułce” zaprezentować życie szkoły, nie pomijając największych atrakcji. Podczas spotkania nie zabrakło indywidualnych rozmów na temat atmosfery panującej w szkole , organizowanych wycieczek, czy wymagań stawianych przez nauczycieli, którzy w większości są absolwentami szkoły. Starsi koledzy zadbali również o słodki poczęstunek dla młodszych roczników, przed którymi trudne decyzje związane z wyborem dalszego kierunku kształcenia.

Niekwestionowaną atrakcją okazała się też możliwość podejrzenia przebiegu imprezy z okazji I Dnia Wiosny. Atmosfera, jak zwykle, była niepowtarzalna, świetnie bawili się nie tylko uczniowie, ale też grono pedagogiczne.

Doświadczenie Dnia Otwartego pokazało, że obie strony coś zyskały: ósmoklasiści i gimnazjaliści bezcenne informacje o szkole z pierwszej ręki, licealiści zaś możliwość promocji swojego ogólniaka.

DZIEŃ OTWARTY „U SKŁODOWSKIEJ”

Powrót