Tutaj jesteś Kultura i oświata Szkolne koło ASG: pierwsze starcie

Aktualności - Kultura i oświata

03-04-2019

Szkolne koło ASG: pierwsze starcie

Zdjęcie Artykułu

Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, proponuje swoim uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Oprócz typowych zajęć związanych z wojskowością i policyjnością, młodzież dla wszechstronnego rozwoju może ćwiczyć: sztuki walki, albo uczestniczyć w zajęciach strzeleckich. Ostatnio, dzięki grupce młodych zapaleńców, powstała grupa ASG.

Tereny okalające szkołę są doskonałym miejscem do rozwijania tego typu aktywności. Mateusz Ziąbski, Jakub Jurkiewicz, Daniel Kraszewski, Mariusz Sieczka i Mateusz Kaźmierczak mają już za sobą pierwsze „bojowe” starcie. Oprócz własnych akcesoriów, uczniowie wykorzystują sprzęt zakupiony przez szkołę w ramach Pilotażowego programu klas mundurowych MON. Poniżej przygotowana przez uczniów, relacja z pierwszej „strzelanki”.

W.N.

Od dłuższego czasu myśleliśmy nad nowymi zajęciami pozalekcyjnymi. Pewnego wieczoru wpadliśmy na pomysł jakim był AirSoftGun. W „asg” wykorzystuje się repliki prawdziwej broni które strzelają plastikowymi kulami. Z naszym pomysłem udaliśmy się do dyrektora,. Wspólnie wybraliśmy odpowiedni pod plac bojowy teren oraz go przygotowaliśmy. Szybko stanęły tam wały z worków, okopy kłody i inne rodzaje osłon. Po sporządzeniu regulaminu i jego zatwierdzeniu przyszedł czas na wybranie odpowiedniego opiekuna grupy. Byliśmy już o krok od spełnienia postawionego celu.

12.03.2019 ten dzień zapamiętamy na długo tego dnia odbyły się pierwsze zajęcia.  Dwie drużyny stanęły na przeciwnych rogach placu, celem jednej było przechwycenie bomby i wyeliminowanie zamachowców. Wszyscy bawili się świetnie przy czym rozgrywka też była zacięta. Po skończonej grze wróciliśmy do internatu zmęczeni z uśmiechem na twarzach. Teraz kontynuujemy naszą działalność i jesteśmy dumni z tego że nasza grupa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Mateusz Ziąbski i Jakub Jurkiewicz

W skład grupy wchodzą: Jakub Jurkiewicz, Mateusz Ziąbski, Daniel Kraszewski, Mariusz Sieczka,  Mateusz Kazimierczak, Bogdan Kędziora, Sebastian Kabat, Sebastian Mazur, Jakub Woliński, Paweł Bator, Bartosz Badurowicz, Adrian Siudaj. Opiekunem grupy jest: Łukasz Piątek.

Źródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/4082-2/

Szkolne koło ASG: pierwsze starcie

Powrót