Tutaj jesteś Kultura i oświata Nagroda Starosty Ryckiego dla Zespołu...

Aktualności - Kultura i oświata

07-05-2019

Nagroda Starosty Ryckiego dla Zespołu Śpiewaczego KAWĘCZYN

Zdjęcie Artykułu

5 maja br. podczas Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych i Śpiewaków w Rykach, Pan Dariusz Szczygielski Starosta Rycki wręczył Nagrodę Starosty Ryckiego Za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Dóbr Kultury dla Zespołu Śpiewaczego KAWĘCZYN działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Kawęczyn.

Zespół Śpiewaczy KAWĘCZYN działa od 2016 r. a jego instruktorem jest Paweł Warowny. Zespół reprezentuje gminę Kłoczew na wielu imprezach plenerowych, a także na wielu przeglądach, festiwalach i konkursach, odnosząc znaczące sukcesy. Zespół współpracuje również z parafią rzymskokatolicką w Kłoczewie uczestnicząc m.in. w obchodach dnia św. Cecylii, adoracjach Wielkopiątkowych i innych wydarzeniach.
 
W 2018 roku Zespół Kawęczyn zdobył wiele znaczących nagród. Do najważniejszych można zaliczyć:
  • I miejsce na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, po wygranych na Wszystkich etapach eliminacji.
  • I. miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.
  • III. miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Grup Kolędniczych w Lublinie
  • Wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd w Puławach.
  • III. miejsce na Przeglądzie Pieśni Pasyjnych na Świętym Krzyżu.
W roku 2019 do tych nagród dołączyły także nagrody za kolędy: I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Grup Kolędniczych w Lublinie oraz II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd w Puławach.
 
Foto. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach

Nagroda Starosty Ryckiego dla Zespołu Śpiewaczego KAWĘCZYN

Powrót