Tutaj jesteś Kultura i oświata Jak nie czytam jak czytam

Aktualności - Kultura i oświata

03-06-2019

Jak nie czytam jak czytam

Zdjęcie Artykułu

Już po raz 4 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach jest lokalnym koordynatorem najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce Jak nie czytam jak czytam. W tym roku oprócz sieci bibliotek publicznych i lokalnych szkół w organizację przedsięwzięcia włączyło się Starostwo Powiatowe w Rykach.

W tym roku dla Czytelników otwieramy przestrzeń wokół Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Starostwa Powiatowego w Rykach.
 
Weź ze sobą ulubioną książkę i przybywaj… udowadniając w przestrzeni publicznej słuszność hasła: Jak nie czytam jak czytam.
 
Czekamy Na Was 7 czerwca o godz.10.00
 
Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!
 
Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta, a dorośli cóż nie pozostają z tyłu. Władze samorządowe Powiatu Ryckiego, nauczyciele, i pracownicy lokalnych szkół, bibliotekarze sieci bibliotek publicznych razem z młodymi pogrążą się lekturze ulubionych książek.
 
Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek, lokalnym koordynatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach…
 
7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Czytaniu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje, specjalnie dla Was w mini koncercie wystąpią m.in.: Luiza Borkowska-Ziółkowska ,Wiktoria Andrzejczyk,  Aleksandra Nastalska, Patrycja Zduniak, Aneta Wieczorek, Oksana Przybysz, Julia Jahns, Yelyzaveta Medyk, Dmytro Aliepov, Piotr Niewiadomski i inni.
 
Jeżeli, aktualnie nie masz co czytać zajrzyj na stronę www.pbpryki.pl– skorzystaj z katalogu on-line, a zamówiona książka dotrze do Ciebie w dniu akcji. W sprawie zamówienia książek pisz poczta@pbpryki.pl, skorzystaj z fb pbpryki, lub zadzwoń 501686201.
 
Podczas tej akcji nic od nas nie dostaniesz, oprócz chwili wolnego czasu na poczytanie ulubionej książki. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.
 
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji akcji kieruję do: Starostwa Powiatowego w Rykach, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rykach, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie F. Wiślana, Państwowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach, WTZ i innych, którzy wesprą organizację przedsięwzięcia.
 
Jak nie czytam jak czytam
Powrót