Tutaj jesteś Kultura i oświata Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem...

Aktualności - Kultura i oświata

12-06-2019

Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Zdjęcie Artykułu

7 czerwca 2019 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Uczniowie z 6 szkół podstawowych z powiatu ryckiego zmierzyli się w trzech konkurencjach o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goździe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody.

W Komendzie Powiatowej Policji w Rykach odbył się XIX powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Głównym celem  konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu. Rozwija także  umiejętności w zakresie unikania, zapobiegania i pokonywania niebezpieczeństw oraz zapoznaje dzieci i młodzież z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
 
Do konkursu przystąpiło  sześć szkół podstawowych reprezentujących gminy z powiatu ryckiego. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności podczas testu obejmującego zagadnienia związane między innymi z wiedzą o Policji, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zagrożeniami związanymi z uzależnieniami oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważną częścią konkursu był wybór projektu plakatu promującej bezpieczeństwo oraz konkurs.
 
Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja konkursowa podliczyła zdobyte przez drużyny punkty i wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Goździe, drudzy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze, natomiast miejsce trzecie wywalczyła młodzież ze Szkoły nr 4 w Dęblinie.
 
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Powrót