Tutaj jesteś Kultura i oświata Serdecznie zapraszamy na Dożynki...

Aktualności - Kultura i oświata

13-08-2019

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne 2019

Zdjęcie Artykułu

Starosta Rycki Dariusz Szczygielski oraz Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne 2019, które o odbędą się 25 sierpnia 2019 r. na Stadionie Miejskim w Rykach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Tego dnia na stadionie miejskim odprawiona zostanie Msza Św. Dziękczynna z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej OSP w Rykach, następnie odbędzie się ceremonia wręczenia chleba, korowód dożynkowy i prezentacja wieńców z terenu Gminy Ryki i Powiatu Ryckiego. W części artystycznej zaprezentuje się Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Ryki, Zespół Tańca Ludowego Ryki wraz z Kapelą Rykowiacy, Chór Seniora Relaks, zespoły śpiewacze Kawęczyn i Babeczki z Zawitały. Dożynkowy wieczór rozpocznie coverowy zespół WINYL BAND z wiązanką znanych, polskich przebojów, dla fanów disco-polo zagra MeGustar, a do tańca porwie dobrze znany zespół LAVERS. W trakcie trwania imprezy dostępna będzie wystawa sprzętu rolniczego, płodów rolnych, stoiska z rękodziełem artystycznym i lokalnymi produktami. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zabawach ludowych przygotowanych przez instruktorów MGCK oraz obejrzeć interaktywny program ,,Przygody Sianochopów’’. Tego dnia odbędą się także zawody wędkarskie na stawie ,,Skalski’’, turniej brydża sportowego w MGCK oraz turniej plażowej piłki siatkowej na boisku LO w Rykach.
 
Bogactwo atrakcji przygotowali Organizatorzy: Gmina Ryki, Powiat Rycki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach, Koła Gospodyń z Gminy Ryki.

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne 2019
Powrót