Tutaj jesteś Kultura i oświata Święto CSIL i SPSP

Aktualności - Kultura i oświata

16-09-2019

Święto CSIL i SPSP

Zdjęcie Artykułu

13 września br. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt w Dęblinie odbyła się podwójna uroczystość z okazji 10-lecia działalności Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie oraz 15-lecia funkcjonowania Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

W trakcie obchodów nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru dla SPSP, a także nadanie patrona CSIL, które od piątku nosi imię płk pil. Bernarda Adameckiego. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych z wice-ministrem Obrony Narodowej Wojciechem Skurkiewiczem na czele, reprezentanci jednostek wojskowych, samorządu województwa, samorządu powiatowego, który reprezentował Pan Dariusz Szczygielski Starosta Rycki i przedstawiciele władz miasta. Samorząd powiatu ryckiego aktywnie włączył się w organizację tej doniosłej uroczystości poprzez wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych.
 
W obchodach uczestniczyło również 30 uczniów z „klasy mundurowej” z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego z Sobieszyna.

Święto CSIL i SPSP

Powrót