Tutaj jesteś Kultura i oświata Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie na...

Aktualności - Kultura i oświata

08-10-2019

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie na europejskim rynku pracy

Zdjęcie Artykułu

30 września 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie na europejskim rynku pracy” w ramach programu Erasmus+.

Projekt realizowało 45 uczniów Technikum Ekonomicznego, Technikum Gastronomicznego i Technikum Hotelarskiego.
 
Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii, bogaty program kulturowy oraz zaprezentowali nabyte umiejętności zawodowe. Wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację. Podkreślili, że wyjazd na praktyki zawodowe za granicę był dla nich niezwykłym doświadczeniem zawodowym, okazją do spędzenia czasu z rówieśnikami z innych krajów europejskich (Czech, Francji, Turcji), a tym samym poznania innych kultur ucząc się przy tym tolerancji i otwartości.
 
Praktyki za granicą dały uczniom możliwość poznania zasad funkcjonowania portugalskich przedsiębiorstw opartych na europejskich standardach. Umożliwiły im zdobycie nowych umiejętności zawodowych oraz wzbogacenie słownictwa z zakresu języka angielskiego. Młodzież mogła się przekonać, że dobra znajomość języka obcego z pewnością ułatwi im zdobycie celu zawodowego.
 
Na zakończenie spotkania pani dyrektor Mariola Sulima wręczyła uczestnikom projektu certyfikaty Europass Mobilność, które potwierdzają nabyte przez uczniów umiejętności i są niezaprzeczalną przepustką zarówno na polski, jak i zagraniczny rynek pracy.
 
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przebiegu praktyk zawodowych przygotowanych przez uczniów. Prezentacje zamieszczone są na stronie szkoły (zsz2deblin.pl).
 
Anna Wąsik
 
er
Powrót