Tutaj jesteś Kultura i oświata Powiatowe obchody Dnia Edukacji...

Aktualności - Kultura i oświata

21-10-2019

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Zdjęcie Artykułu

18 października br. w Starostwie Powiatowym w Rykach odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość poprowadziła Pani Małgorzata Grzechnik Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych. Wśród przybyłych gości byli m.in.: ks. kan. Stanisław Chodźko Dziekan Dekanatu Ryckiego, Pani Teresa Rayska Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Problematyki Socjalnej, dyrektorzy szkół i poradni, a także nauczyciele i pedagodzy.
 
W imieniu samorządu powiatu ryckiego życzenia dla wszystkich nauczycieli oraz osób związanych z oświatą złożył Pan Dariusz Cenkiel Wicestarosta Rycki: Z okazji Dnia Edukacji Narodowej bardzo Państwu dziękuję za zaangażowanie i serce okazywane młodemu pokoleniu mieszkańców powiatu ryckiego. Wiem, że w szkołach na terenie powiatu ryckiego nie brakuje nauczycieli wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, pełniących w życiu swoich uczniów rolę autorytetów  i przewodników, organizatorów życia i działania zbiorowego – powiedział w trakcie uroczystości Wicestarosta Dariusz Cenkiel - W tym uroczystym dniu dziękuję Państwu za to, że z determinacją i konsekwencją dążycie do osiągnięcia idealnego wzorca nauczyciela. Dziękuję za podejmowany codziennie wysiłek i osobiste zaangażowanie w tworzenie partnerskiej relacji z dziećmi i młodzieżą, krzewienie kultury dialogu i szacunku do drugiego człowieka, a także rozwijanie umiejętności współpracy mimo różnic. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu marzeń, które będziecie urzeczywistniać, pięknych i szalonych pomysłów, cierpliwości  i wytrwałości. „Pełnia życie jest wtedy, gdy ma się przekonanie, że robi się coś ważnego, potrzebnego to, co przynosi pożytek ludziom i społeczeństwu” i tego Państwu z całego serca życzę.
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej za całokształt pracy pedagogicznej Starosta Rycki uhonorował nagrodą pieniężną następujących pedagogów:
 
  • Mirosława Brasławska-Haque – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykac
  • Katarzyna Romaszko – nauczyciel matematyki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rykach.
  • Grzegorz Kamiński – wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach.
  • Magdalena Surmacz-Jońska – nauczyciel biologii i języka angielskiego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach.
  • Tomasz Jaśkowski –wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie.
  • Daria Madejska – nauczyciel języka angielskiego z Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie.
  • Patrycja Augustynopolska – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie.
 
W trakcie uroczystości wręczono również Nagrodę Starosty Ryckiego za osiągnięci w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochronę dóbr kultury dla Pana Michała Pastuszaka instruktora z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.  
 
Uroczystość uświetnił koncert piosenki artystycznej w wykonaniu Martyny Kozłowskiej przy akompaniamencie Michała Pastuszaka.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Powrót