Tutaj jesteś Kultura i oświata II Ogólnopolski Mityng Modelarski w...

Aktualności - Kultura i oświata

24-10-2019

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

9-10 listopada 2019 r. po raz drugi zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na Ogólnopolski Miting Modelarski do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Wydarzenie ma charakter konkursu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni z terenu całej Polski. Naszym zamierzeniem jest nagrodzenie i prezentacja plastikowych modeli redukcyjnych, integracja środowiska pasjonatów lotnictwa oraz promocja modelarstwa jako hobby łączącego pokolenia. Wydarzenie jest również okazją do promocji tradycji Sił Powietrznych i dziejów polskiego lotnictwa w jubileuszowym roku Stulecia Polsko - Amerykańskiej Współpracy Lotniczej. Zawodnicy będą startować w trzech grupach wiekowych: młodzik, junior i senior, oraz w ok. 30 klasach startowych.
 
Dla uczestników przewidziane są nie tylko nagrody, ale i dodatkowe atrakcje: m.in. zwiedzanie wystaw w Muzeum z przewodnikami,  zwiedzanie słynnej  Szkoły Orląt, wystawy klubowe, warsztaty modelarskie i giełda. Wspólnie z modelarzami planujemy zaprezentować wybrane statki powietrzne na wystawie stałej w Muzeum Sił Powietrznych 4 grudnia 2019 roku.
 
II MITYNG MODELARSKI W MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE
9-10.11.2019
Miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1
Zgłaszanie uczestnictwa:
Modele można zgłaszać elektronicznie do dnia 6.11.2019 do godziny 23:59 poprzez specjalnie przygotowany formularz na stronie konkursu w Systemie Obsługi Wydarzeń Modelarskich Scale Modeling (kliknij aby przejść do strony) – zakładka „Zawodnicy”. W tym celu należy zalogować się na swoje konto festiwalowe.
 
PROGRAM 
SOBOTA 09.11.2019
9:00 – 12:00 przyjmowanie modeli.
12:30 oficjalne otwarcie zawodów.
13:30 do zamknięcia muzeum o godz. 17.00 – zwiedzanie wystaw oraz udział zawodników w wycieczce autokarowej z przewodnikiem po terenie Garnizonu Dęblin (41 Baza Lotnictwa Szkolnego, hangar Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego, Zespół Pałacowo-Parkowy).
15:00 ocena i sędziowanie modeli.
16:00 zwrot formularzy zgłoszeniowych przez fundatorów nagród specjalnych.
17:00 zamknięcie terenu wystawy modelarskiej.
 
NIEDZIELA 10.11.2019
9:30 – 13:30 zwiedzanie wystaw muzealnych – udział zawodników w wycieczce autokarowej z przewodnikiem po terenie Twierdzy Dęblin.
14:00 rozdanie nagród oraz uroczyste zamknięcie zawodów.
15.00 odbiór modeli.
 
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
Wystawy klubowe.
Warsztaty modelarskie.
Giełda modelarska.
Zwiedzanie Muzeum Sił powietrznych w Dęblinie, zwiedzanie Lotniczej Akademii Wojskowej, wizyta w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego – zwiedzanie centrum symulatorowego i domku pilota, zwiedzanie bazy Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego – wystawa statków powietrznych.
Ognisko integracyjne.
 
Program i regulamin: strona www.muzeumsp.pl
 
II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie
Powrót