Tutaj jesteś Kultura i oświata VIII spotkanie POLSKO – IZRAELSKIE w...

Aktualności - Kultura i oświata

07-11-2019

VIII spotkanie POLSKO – IZRAELSKIE w I LO w Rykach

Zdjęcie Artykułu

28 października w I LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Rykach odbyło się VIII spotkanie polsko- izraelskie.

Społeczność szkolna I LO gościła delegację 80 uczniów i nauczycieli z miasta Netanja, leżącego na Równinie Szaron, nad Morzem Śródziemnym. Wizyta była efektem realizacji programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” realizowanego w I LO od 2012r.
 
W czasie spotkania goście z Izraela mieli możliwość poznać historię Ryk oraz docenić umiejętności taneczne i wokalne licealistów. Po raz pierwszy uczniowie zaprezentowali zumbę, a nie poloneza, quiz o Polsce i Izraelu oraz taniec z „klanzą”. Goście szybko przyłączyli się do zabawy i widać było, że mimo dzielących nas prawie 2,5 tys. kilometrów, niewiele różnią się od swoich rówieśników w Europie. Jak zwykle był czas na kawę, ciasto i rozmowy – obowiązkowo w języku angielskim, i oczywiście wspólne zdjęcia oraz wymianę symbolicznych upominków.
 
Jak co roku atmosfera była niepowtarzalna, a wspólną zabawę trudno było przerwać.
 
Goście podkreślali, że wizyta w szkole jest zawsze jednym z ciekawszych punktów tygodniowej wycieczki po Polsce. Młodzi Izraelczycy odwiedzają większość miejsc związanych z Holokaustem (Majdanek, Oświęcim, Treblinka, …), dlatego spotkanie z rówieśnikami to prawdziwa atrakcja.
 
Spotkania polsko- izraelskie wpisały się na stałe do kalendarza imprez liceum, a młodzież ma możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe, spędzić ciekawie czas, a także przekraczać granice stereotypów…

VIII spotkanie POLSKO – IZRAELSKIE w I LO w Rykach

Powrót