Tutaj jesteś Kultura i oświata Wojewódzka gala wręczenia stypendiów...

Aktualności - Kultura i oświata

09-12-2019

Wojewódzka gala wręczenia stypendiów „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”

Zdjęcie Artykułu

Dnia 4 grudnia 2019 r. w Zamościu w Centrum Kultury Kinowej „Stylowy” miała miejsce Wojewódzka Gala wręczenia stypendiów „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: Lubelski kurator Oświaty pani Teresa Misiuk, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pan Grzegorz Grzywaczewski oraz poseł na Sejm RP IX kadencji pan Tomasz Zieliński. Wyjątkowego charakteru uroczystości nadały  prelekcje pana Marka Tokarzewskiego  z Poleskiego Parku Narodowego i pani Małgorzaty Wójcik z wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie, a także wystąpienie artystyczno-edukacyjne przygotowane przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu.  
 
Program „ Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” skierowany był do uczniów liceów ogólnokształcących i techników województwa lubelskiego i miał za zadanie wyróżnić uczniów szczególnie zaangażowanych w działalność proekologiczną na swoim terenie. W ciągu kilkumiesięcznej pracy uczestnicy programu musieli wykonać kilkanaście zadań, wymagających zaangażowania i współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami, pracy indywidualnej i zespołowej oraz prowadzić badania i obserwacje.  Do programu przystąpiło 46 szkół z terenu naszego województwa, natomiast tytuły liderów, pamiątkowe certyfikaty i jednorazowe stypendia wysokości 3 500 zł otrzymało 35 uczniów wraz ze swoimi opiekunami merytorycznymi. Wśród nagrodzonych znalazło się również troje uczniów z terenu naszego powiatu: Daniel Furtak z Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Wł. Korżyka w Rykach oraz Kacper Milewski z Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Wł. Korżyka w Rykach, obaj pracowali pod kierownictwem pani Barbary Oklei, a także Izabela Grzelak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach, która pracowała pod kierunkiem pani Danuty Miszczak.  
 
Przygotowała: Izabela Grzelak

Wojewódzka gala wręczenia stypendiów „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”

Powrót