Tutaj jesteś Kultura i oświata Projekt edukacyjny „Mistrzowie i...

Aktualności - Kultura i oświata

17-12-2019

Projekt edukacyjny „Mistrzowie i patrioci” w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

W październiku 2019 roku uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie Yurii Kurchenko (4tl) i Alan Zygan (4tk) wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie i Patrioci”.

Organizatorem konkursu była Fundacja Instytutu Łukasiewicza, a patronat narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Pan Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
 
12 grudnia 2019 r. przesłane zostały na adres ZSZ 1 podziękowania za zaangażowanie w inicjatywę, której celem było upamiętnienie polskich sportowców zasłużonych w II wojnie światowej. Swoje podziękowania i wyrazy uznania organizatorzy konkursu skierowali do nauczyciela, pod opieką którego powstały prace.  Na ponad 1200 zgłoszeń z kilkuset szkół w całej Polsce projekt uczniów Zespołu Szkół cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Doceniono wkład uczestników poprzez podziękowania-dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych „Mistrzowie i Patrioci”.
 
Biorący udział w konkursie upamiętnili największe osobistości Polskiego Sportu, dziękując im za wkład włożony w to dzieło. Przystępując do projektu oddali hołd wybitnym sportowcom II RP zasłużonym w czasie drugiej wojny światowej. Uczniów przygotowała Pani Urszula Pacholska - nauczyciel historii.
 
U. Pacholska


Projekt edukacyjny „Mistrzowie i patrioci” w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie

Powrót