Tutaj jesteś Kultura i oświata Spotkanie opłatkowe Samorządu Powiatu...

Aktualności - Kultura i oświata

23-12-2019

Spotkanie opłatkowe Samorządu Powiatu Ryckiego

Zdjęcie Artykułu

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 20 grudnia 2019 r. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe samorząd powiatu ryckiego.

Uroczystość odbyła się po sesji Rady Powiatu, na której został uchwalony budżet Powiatu Ryckiego na 2020 rok. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele policji i straży, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Rykach.
 
Starosta Rycki Dariusz Szczygielski wraz z Wicestarostą Dariuszem Cenklem i Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Łysoniem złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2020 Roku: pragnę złożyć Państwu życzenia, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przebiegały w zdrowiu oraz w radosnej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. Przygotowując się do tych szczególnych dni, zadbajmy o to by ten wyjątkowy czas był szczery i prawdziwy. Niech nie kojarzą się nam tylko z lampkami, wstążkami i kolorowymi ozdobami. Boże Narodzenie to duch dawania, bez myśli o otrzymywaniu. To szczęście spowodowane widokiem radosnych ludzi. To zapominanie o sobie i znalezienie czasu dla innych. – powiedział w trakcie wystąpienia Starosta Dariusz Szczygielski - „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.” Autorem tych pięknych słów, które oddają istotę dzisiejszego spotkania oraz najbliższych dni jest wybitny polski pisarz Cyprian Kamil Norwid. Niech ten niezwykły świąteczny czas napełnił nas wiarą w to, że każdego dnia możemy stawać się lepszymi ludźmi.
 
Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz kanonik Stanisław Chodźko proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.
 
Harcerze hufca ZHP przekazali na ręce władz samorządowych powiatu ryckiego „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia.
 
Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie oraz karpia wigilijnego przygotowanego przez Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. O oprawę artystyczną spotkania zadbali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach.
 

Spotkanie opłatkowe Samorządu Powiatu Ryckiego

Powrót