Tutaj jesteś Powiat Ochrona zdrowia „Dla Ciebie dbam o Siebie” –...

Aktualności - Ochrona zdrowia

25-10-2016

„Dla Ciebie dbam o Siebie” – Zaproszenie do udziału w akcji „Różowa Wstążka”

Zdjęcie Artykułu

Trwa październik - miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto zainteresować się tematem zdrowia kobiet. Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej.

 

Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. Wyniki badań dowodzą, że kobiety, które regularnie wykonują mammografię, dużo rzadziej umierają z powodu raka piersi. Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne tj. mammografia, usg i samobadanie piersi.

W celu podniesienia świadomości w zakresie powyższej problematyki
zapraszamy mieszkańców powiatu ryckiego na organizowaną pod honorowym patronatem
Hanny Czerskiej - Gąsiewskiej Przewodniczącej Rady Powiatu w Rykach
oraz
Magdaleny Woźniak - Zastępcy Burmistrza Ryk
Akcję Różowej Wstążki, która odbędzie się w dniu 27 października 2016 roku
w godz. od 11.00 do 13.00 na Rynku Starym w Rykach
 

Program uroczystości:

  • Darmowa mammografia;
  • Nauka samobadania piersi;
  • Bezpłatne badania RR, poziomu cukru we krwi oraz poziomu tlenku w wydychanym powietrzu;
  • Drobny upominek dla każdego uczestnika imprezy

 

Szanowne Panie, jest to czas właśnie dla Was. Podczas Akcji będziecie mogły nauczyć się samobadania piersi, dowiedzieć się jak można poprawić ogólny stan zdrowia, spotkać się z osobami, które nadal cieszą się zdrowiem po wczesnym wykryciu choroby oraz zadbać o swoją urodę - bo przecież każda z nas jest "cudem", który należy pielęgnować i systematycznie oraz regularnie o niego dbać .Zapraszamy również na bezpłatną mammografię, którą będzie można wykonać w mammobusie – zachęca do udziału w akcji Hanna Czerska-Gąsiewska Przewodnicząca Rady Powiatu.

Serdecznie zapraszają organizatorzy Akcji: firma AVON, Starostwo Powiatowe w Rykach, Urząd Miejski w Rykach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rykach.     
Powrót