Tutaj jesteś Powiat Ochrona zdrowia „Różowa Wstążka” na Rynku Starym w...

Aktualności - Ochrona zdrowia

28-10-2016

„Różowa Wstążka” na Rynku Starym w Rykach

Zdjęcie Artykułu

27 października br. na Rynku Starym w Rykach odbyła się akcja „Różowa Wstążka” promująca badania profilaktyczne w kierunku wykrywalności raka piersi we wczesnym stadium. Patronat honorowy nad przedsięwzięć objęła Hanna Czerska-Gąsiewska Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Magdalena Woźniak Zastępca Burmistrza Ryk.

Nie przypadkowo akcja odbył się właśnie w tym jesiennym miesiącu, ponieważ to właśnie październik został przez Ministerstwo Zdrowia nazwany miesiącem walki z rakiem piersi. Tegoroczna edycja akcji odbyła się pod hasłem: „Dla Ciebie dbam o Siebie”.
 
Podczas happeningu na Rynku Starym w Rykach, Panie w wieku 50-60 lat mogły wykonać bezpłatną mammografię piersi, wszyscy uczestnicy spotkali mogli wykonać bezpłatne badani profilaktyczne: RR, pomiar poziomu cukru we krwi oraz poziomu tlenku w wydychanym powietrzu, jak również skorzystać z nauki samobadania piersi.

Symbolem przedsięwzięcia jest różowa wstążeczka, którą tego dnia wraz z różowymi balonikami rozdawali mieszkańcom Ryk uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach.
 
Akcja Różowej Wstążki to jeden ze sposobów promowania profilaktyki przeciwrakowej u kobiet. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u pań. Samobadanie i wykonywanie profilaktycznych badań przesiewowych zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia choroby we wczesnym stadium.
 
Organizatorami akcji byli: Starostwo Powiatowe w Rykach, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rykach, Urząd Miasta Ryki oraz firma AVON i Jolanta Kostyra.
 
 

„Różowa Wstążka” na Rynku Starym w Rykach

Powrót