Tutaj jesteś Powiat Ochrona zdrowia BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE...

Aktualności - Ochrona zdrowia

30-07-2019

BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE PODCZAS DOŻYNEK POWIATOWO-GMINNYCH - MAMMOGRAFIA ORAZ BADANIE SŁUCHU

Zdjęcie Artykułu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Ryckiego na bezpłatne badania profilaktyczne podczas obchodów Dożynek Powiatowo-Gminnych w dniu 25 sierpnia 2019 rok.

W tym dniu na Stadionie Miejskim w Rykach stacjonował będzie mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnej mammografii oraz słuchbus, w których wszyscy zainteresowani mieszkańcy powyżej 10 roku życia będą mogli wykonać bezpłatne badanie słuchu.
 
Dodatkowo w mammobusie wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać rozszerzony pomiar tkanki tłuszczowej i dowiedzieć się, np. ile posiadają tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości: białka, minerałów, dokonać analizy segmentowej ciała, ustalić jego budowę, wyliczyć LBM – masę ciała bez tkanki tłuszczowej, PBP – analizę składu masy ciała, BMI – wskaźnik prawidłowości/nieprawidłowości masy ciała., czy WHR – stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Koszt takiego badania będzie wynosił 15 zł.
 
Obchody Dożynek Powiatowo-Gminnych to świetna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym – obchody ludowego Święta Plonów z profilaktyką zdrowotną.
 
 
BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE
25 sierpnia 2019 roku (niedziela)
w godzinach od 12:00 do 16:00
STADION MIEJSKI W RYKACH
 
 
Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej. Badanie przeprowadzane jest w ramach Narodowego Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Wykonawcą badań jest Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED ze Świdnika.
 
Zapisy na badania mammograficzne odbywają się pod numerem telefonu:
723 351 003 lub 723 351 002.
 
Bezpłatne badania słuchu wykonuje ACS SŁUCHMED Sp. z o.o. Oddział w Dęblinie, ul. Rynek 14, 08-530 Dęblin.
 
Pamiętajmy, że profilaktyka zdrowotna jest niezwykle ważna. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany, co umożliwia podjęcie leczenia na wczesnym etapie choroby.
 
Zachęcamy do udziału.
 
 
BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE PODCZAS DOŻYNEK POWIATOWO-GMINNYCH - MAMMOGRAFIA ORAZ BADANIE SŁUCHU
Powrót