Tutaj jesteś Powiat Sport AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI KOBIET W...

Aktualności - Sport

08-03-2018

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI KOBIET W RYKACH

Zdjęcie Artykułu

Jakubowa Izba Ryki wygrała z Unią Krzywda 2:1 w finale VI edycji ALS Kobiet, odbierając rywalkom tytuł zdobyty przed rokiem. Brąz przypadł siatkarkom Libero Dęblin.

W sześcioletniej historii rozgrywek siatkarskich pań to czwarty tytuł Jakubowej Izby. Unia triumfowała dwukrotnie. Pojedynek między tymi zespołami gwarantował emocje. Obie ekipy nie zawiodły i zaprezentowały wysokie umiejętności siatkarskie. Zdobycie punktu po jednej akcji było rzadkością. Większość z nich było skutkiem kilku wymian po obu stronach siatki. W pierwszej i drugiej partii szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Drużyny zdobywały 2-, 3-punktową przewagę, by później ją tracić. W efekcie tych zdarzeń przy remisie setowym 1:1 o zwycięstwie w szóstym sezonie ligi pań miał decydować tie-break To w nim od początku do końca kontrolę na boisku miały "Jakubówki". W tej partii Unia przede wszystkim raziła złym odbiorem zagrywki. Na nic zdała się ofiarność i obrona nawet, wydawałoby się "straconych piłek" przez Emilię Chudzik i ataki Sylwii Jodełki. Kinga Łukasiak, Marta Miłosz i zastępująca kontuzjowaną Beatę Adamczyk Joanna Marek grały jak w transie powiększając przewagę punktową. Gdy na tablicy wyświetlił się wynik 15:7 dziewczyny z Ryk rozpoczęły swój taniec radości i zaczęły fetować zwycięstwo.

Brązowe Libero - Podopieczne Dariusza Piwońskiego były faworytkami meczu o trzecie miejsce i... nie zawiodły. Pojedynek z Radoryżem, choć nie obfitował w efektowne akcje to przebiegał pod ich dyktando. Zwycięstwo dęblinianek nawet przez chwilę nie było zagrożone. Dla żeńskiego Teamu Libero to drugi medal w ich kilkuletniej historii uczestnictwa. Wcześniej zajęły drugie miejsce po przegranej w finale z Jakubową Izbą.

Libero ZSZ 2: Iza Ochal, Magda Ochal, Paulina Żarłak, Wiktoria Jędrych, Paulina Warowna, Dominika Zięba, Patrycja Jakubik. Trener: Dariusz Piwoński.

Radoryż Smolany: Anita Mląkowska, Sandra Wajszczuk, Wiktoria Szczęśniak, Kinga Ładna, Izabela Izdebska, Andżelika Wajszczuk, Weronika Bany, Katarzyna Misiak, Karolina Latuszek, Ilona Kryczka. Trener: Dariusz Rabek.

Jakubowa Izba: Martyna Kępka, Marta Miłosz, Dorota Prządka, Kornelia Majchrzak, Sylwia Mateńka, Kinga Łukasiak, Joanna Marek, Beata Adamczyk Katarzyna Jędrych.

Unia K.: Sylwia Jodełka, Wioletta Jodełka, Kinga Bogusz, Emilia Chudzik, Karolina Latoch, Milena Ochnik, Izabela Deleżuch, Anita Cieślak, Weronika Mitura, Karolina Kachniarz, Małgorzata Lamek, Aleksandra Kamińska. Trener: Karol Całka.

Najlepsze Siatkarki ALS 2018: Martyna Kępka (Jakubowa Izba) i Sylwia Jodełka (Unia Krzywda)

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI KOBIET W RYKACH

Powrót