Tutaj jesteś Powiat Sport Drużyna z powiatu ryckiego zwycięzcą...

Aktualności - Sport

25-11-2019

Drużyna z powiatu ryckiego zwycięzcą Halowych Igrzysk LZS Seniorów

Zdjęcie Artykułu

Po zwycięstwie w igrzyskach letnich w Krasnobrodzie, drużyna z powiaty ryckiego liczyła na dobry występ w hali i udało się. Podczas VI Halowych Igrzysk Seniorów w Łęcznej reprezentanci powiatu ryckiego nie mieli sobie równych, zajmując drużynowo I miejsce na podium.

Zawody rozegrano w 15 konkurencjach - indywidualnych i drużynowych. Początek zawodów nie był dla naszych reprezentantów zbyt udany ale później było już tylko lepiej. Sygnał do walki dali ekipie siatkarze. Złote medale zdobyte przez nich, po zwycięstwie nad Świdnikiem w finale zmobilizowały cały zespół. W drużynie tej wystąpili: Tomasz Jaśkowski, Czesław Długoń, Mariusz Kłos i Dariusz Makowski. Bardzo dobrze zaprezentowała się następnie drużyna samorządowców w składzie Dariusz Cenkiel, Hanna Czerska Gąsiewska i Grzegorz Kapusta, którzy wygrali czwórbój samorządowców. Kolejne złoto dorzuciły kobiety w sztafecie na hulajnodze (Agata Warowna, Ewa Lipska, Hanna Prokocka, Elżbieta Kruk). Złoto na hulajnodze zdobyła też męska drużyna w składzie: Dariusz Cenkiel, Artur Pacholski, Mariusz Śliwiński i Dariusz Piwoński). Świetny występ zanotował także Andrzej Głodek, który wygrał turniej tenisa stołowego. Srebrne medale zdobyły Hanna Warowna w tenisie stołowym i Agata Warowna w corn hole. W rzucie lotką do tarczy Artur Pacholski również był drugi.
 
Drugie miejsce zdobyły także panie w rzutach piłki do kosza  Hanna Warowna, Elżbieta Kruk i Agata Warowna).
 
Podsumowując występ naszej 22 osobowej drużyny można śmiało powiedzieć, że mamy dobrą drużynę zawodników, na których można zawsze liczyć. W igrzyskach seniorów , edycji zima i lato startowaliśmy już 11 razy (we wszystkich) i jak dotąd zdobyliśmy podium 11 razy, w tym 4 razy najwyższy jego stopień.
 
PD

Drużyna z powiatu ryckiego zwycięzcą Halowych Igrzysk LZS Seniorów

Powrót